Tisdale
Tisdale
Discover our Pool 8 laminate flooring collection, effortlessly combinable with your individual furnishing style, they complement the very personal, modern room concept. Numerous different high-quality reproductions of classic wood species underline the user’s own style.
₦35,800.00
| Country of Origin | Germany |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Manufacturer | Classen Flooring International |
| Flooring Finish | Laminate |
| Residential Warranty | 25 years |
| Abrasion Class | AC4 |
| Thickness | 8mm |
| Width | 194mm |
| Length | 1286mm |
| Edge Detail | 4 Bevel |
| Profile | Megaloc Systems |








Reviews
There are no reviews yet.