Rose Oak
Rose Oak
Trendline Pro (thickness 8mm), our second-level range, is smartly priced and a beautifully designed classy parquet-looking floor. Perfect for a young family or first home, Trendline Pro looks modern and is easy to maintain with a minimum of fuss.
* Class 23 Residential area ,heavy-intensive use , increase use- entrance area, kitchen areas and living areas.
* Class 32 commercial general normal use-offices, waiting rooms, boutiques
* Lifetime warranty on residential use
* 5 years warranty on commercial use
* No bevels
* Implies the respect of the health of the consumers
₦33,900.00
| Country of Origin | Belguim |
|---|---|
| Country of Manufacture | Belguim |
| Manufacturer | BerryAlloc |
| Flooring Finish | Laminate |
| Residential Warranty | 25 years |
| Abrasion Class | AC4 |
| Thickness | 8mm |
| Width | 190mm |
| Length | 1288mm |
| Edge Detail | 0 Bevel |
| Profile | DuoLoc locking system |







Reviews
There are no reviews yet.