Decking Pedestal
Decking Pedestal
Adjustable Plastic Pedestal is the perfect foundation for modern outdoor decking systems—combining durability, precision, and convenience. Designed to provide strong, level support for decking installations, this innovative pedestal system offers adjustable height options, making it ideal for uneven surfaces, terraces, rooftops, and raised floors.
| Country of Origin | SPAIN |
|---|---|
| Country of Manufacture | SPAIN |
| Manufacturer | EXTERPARK |
| Exterpark pedestal | 5/7 50 to 70 mm |
| Exterpark pedestal | 7/10 70to 100 mm |
| Exterpark pedestal | 10/13 100 to 130 mm |
| Exterpark pedestal | 13/18 130 to 180 mm |
| Exterpark pedestal | 18/23 180 to 230 mm |
| Exterpark pedestal | 23/28 230 to 280 mm |
| Exterpark pedestal | 28/33 280 to 330 mm |
| Exterpark pedestal | 33/38 330 to 380 mm |
| Exterpark pedestal | 38/43 380 to 430 mm |
| Exterpark pedestal | 43/48 430 to 480 mm |





Reviews
There are no reviews yet.